alkotók – előadók
Bacsó Gabi vagyok, a Magyar Táncművészeti Egyetemen végeztem, de tanultam Prágában és a moszkvai balettintézetben is. Tagja voltam a Szegedi Kortárs Balettnak, Duda Éva társulatnak és dolgoztam sok független magyar és külföldi társulatnál is. Jelenleg nem vagyok aktív a szakmában, szeptembertől gyógytornásznak megyek tanulni. De a Leó örök!
Bagyinszki Bánk vagyok. A Dózsa György Gimnáziumban végeztem, kortárs-modern szakirányon szakvizsgáztam. Immáron egy éve a Leó csapatát erősítem, mellette szabadúszó vagyok. Nagyrészt a velük való szereplés ami eddig leginkább meghatározta az iskolán táncos létemet, de kisebb nagyobb projektekben is részt vettem a León kívül. A tánc mellett a színészet és a modellkedés határterületeit feszegetem, néha kombinálva.
A Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakgimnáziumban az utolsó szakmai évemet csinálom. Volt munkám operadarabban, 2022-ben a SzolóDuó nemzetközi táncfesztiválon is részt vettem, 2023 februárjától, pedig a Leó frissen sült tagja vagyok. Szeretnék továbbtanulni külföldön és bővíteni a tudásomat, majd táncosként folytatni. Mindezt pedig szenvedéllyel továbbadni tanárként is a későbbiek során.
Linzben és Koppenhágában végeztem a tanulmányaim. Diplomám az Anton Bruckner Privatuniversität-en szereztem táncművész és pedagógia szakon. Azóta kisebb és nagyobb projektekben vettem és veszek részt Ausztriában, Németországban és Magyarországon. Évek óta a Duda Éva Társulat állandó tagja vagyok. Jelenleg ez a társulati lét határozza és alkotja meg a mindennapjaim ritmusát. A tánc, a színpadi jelenlét, a test és az elme ismerete, ami engem igazán megindít és hajt előre. Így nem kérdés, hogy ameddig csak tehetem folytatom ezt az utat.
A Budapest Kortárstánc Főiskolán végeztem, majd a Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD) -ben folytattam tanulmányaimat. Első társulati lehetőségemet Compañía Colombiana de Danza Contemporánea (Kolumbiai Nemzeti Kortárstánc Társulat)-nál kaptam, egy év dél-amerikai hátizsákos kalandozás után. Azóta olyan koreográfusokkal dolgoztam együtt, mint Helder Seabra, Elena Fokina, Willi Dorner, Hód Adrienn, Danae and Dionysios, Tijen Lawton, Maureen Reeor és Sharon Fridmann. 2020 -ban csatlakoztam a Willany Leó-hoz. 2022 óta pedig rendszeresen dolgozom a Maureen Reeor and Company-val és a Compañía HURyCAN-nal is. Fő inspirációm megismerni és megmutatni a belső transzformáció lehetőségeit, illetve eszközeit és erejét.
A nevem Kristóf. 2022-ben szereztem diplomát a Táncművészeti Egyetemen. Azóta szabadúszóként munkálkodom.Illetve a Fővárosi Nagycirkusz tánckarában is tevékenykedek. Eddigi pályafutásom során dolgozhattam Bozsik Yvettel, Duda Évával, Vass Imrével, Kulcsár Noémivel. A tánc mellett zene is nagyon érdekel. Az Éghasadás nevű projektben is részt veszek, emellett elektronikus zenei vonalon is próbálok kiteljesedni.
Nyolc évesen kezdtem el táncolni a Madách Művészeti Iskolában, majd a Magyar Táncművészeti Egyetem modern szakán folytattam tanulmányaimat, amit 2022-ben fejeztem be. Egyetemi éveim alatt már adódtak lehetőségek belekóstolni a szabadúszás izgalmaiba honföldön, több projekt mellett 2021-től tagja is lettem a Willany Leó Improvizációs Táncszínháznak. 2023-ban pedig csatlakoztam a svájci Compagnie Linga-hoz. A tánc mellett jelenleg a zene az, amiben sikerült egy-két fokkal komolyabban is belemenni, két éve alakult improvizatív alapú egymásra hangolódó foglalkozás/koncert megmozdulásunkkal, “Éghasadás” név alatt.
A Pilisi Kolibri STE-ben sajátítottam el a tánc alapjait. A Madách Tánc-és Színművészeti Szakgimnázium-ban töltött éveket követően a SEAD-en (Salzburg Experimental Academy of Dance) folytattam tanulmányaimat, ahol 2023-ban diplomáztam. Ezt követően Budapesten voltam szabadúszó. 2024 augusztusától a Közép Európa Táncszínház táncművészeként folytatom utam.
Tanulmányait a Budapest Kortárstánc Szakközépiskolában kezdte, majd a Salzburg Experimental Academy Of Dance(SEAD) kortárstánciskolában végezte. 2017 -ben a Bodhi Project társulat tagja volt. Az elmúlt pár évben volt alkalma dolgozni itthoni és külföldi alkotókkal pl: Gál Eszter, Vass Imre, Kelemen Patrik, Nagy Zoltán, Hód Adrienn(Hodworks), Jan Lauwers, Katja Büchtemann, Cecilia Bengolea. Tagja a 2021-ben alakult AHA Kollektívának.
Egész konkrétan nem tudom magam lokalizálni. Táncoltam, táncolok most is és remélhetőleg táncolni is fogok. Eddig talán még semmire nem mondtam nemet. Nem volt igazán más lehetőségem. Most már, hogy lassan 2 éve végeztem az egyetemen igyekszem venni egy irányt a szakmai életemnek, aminek a Leó is fontos része. Külföld is cél a lehető legközelebbi jövőben. Jelenleg szabadúszó táncosként tevékenykedem, többnyire Budapesten.
Tanulmányaimat a Gangaray Trambulin programban kezdtem, ezután pedig az International Contemporary Dance Program NOD ösztöndíjas résztvevője voltam. Hazatérve szabadúszó táncosként helyezkedtem el a szakmában. Hazai viszonylatban lehetőségem volt együtt dolgozni Simkó Beatrixszal, a MA•ZE Társulattal és a Ziggurat Projecttel. Szabadúszóként együttműködhettem a Hofesh Shechter Company-vel, és Ohad Naharin Decadance restage darabjában is táncolhattam. Többek között olyan koreográfusokkal is dolgoztam, mint Shahar Binyamini, Guy Shomroni, Yaniv Abraham, Lior Lazarof. Jelenleg a Pataky Klára Társulattal dolgozom együtt.
A Budapest Kortárstánc Főiskolán végeztem, emellett lehetőségem volt a The Danish National School of Performing Arts és a CobosMika Seeds formáció keretein belül is tanulni. Budapesten dolgozom szabadúszóként mint táncos, koreográfus és tanár. A Flying Bodies közösségének tagja, és a MU Színház rezidens alkotója vagyok, ahol eddig 5 egész estés előadásnak, és több kisebb performansznak voltam a gazdája. A Műhely Alapítványnál tartok improvizációs órákat heti rendszerességgel. Jövőbeli terveim között van a táncolás, valamint eddig elkészült munkáim forgalmazása, tovább kutatása, az azokkal való kísérletezés. Továbbiak: https://rekaoberfrank.hu/
A Magyar Táncművészeti Egyetem modern tánc tanszakán végeztem 2022-ben. Jelenleg a Leó mellett a Duda Éva Társulat tagja vagyok. Mindig nyitottan állok más és más kihívásokhoz, alkotói feladatokhoz is. Eddigi utamon a kortárs tánc ágazatain kívül megismerkedtem az akrobatikával és a légtornával (tissue) is. Fontos számomra a közösség, és hála tölt el, hogy néhánynak részese lehetek. 2023-ban modern tánc kategóriában az évad legjobb pályakezdői közé választottak.
Tanulmányaimat az MTE-n kezdtem majd a Győri Tánc-és Képzőművészeti Szakközép Iskolában végeztem. 2015-ben a Gangaray Artistic Programban vettem részt, és bekerültem a Pataky Klári Társulat “Elfelejti, belebotlik” című darabjába. 2017-ben ösztöndíjasként folytattam tanulmányaimat az International Contemporary Dance Programban (NOD), és felvételt nyertem a Royal Conservatoire of Antwerpen-be. Jelenleg szabadúszó táncművészként dolgozom. A Duda Éva Társulat mellett Cserepes Gyulával, Grecsó Zoltánnal, Juhász Katával, Pataky Klárival, Váth Mátéval, Vadas Tamarával és Hód Adriennel volt lehetőségem együtt dolgozni.
Szabadúszó előadó és alkotó vagyok. Munkáimban leginkább társadalmi kérdések foglalkoztatnak, amelyeket a kortárstánc eszköztárán túl a performansz- és videóművészetből kölcsönzött elemekkel, dokumentarista megközelítéssel dolgozok fel (Reset, 2021, Deep Impact, 2022, XXXY, 2018). Előadóként dolgoztam Simkó Beatrix-szal, Oberfrank Rékával, Kelemen Patrikkal, Fülöp Lászlóval, Raubinek Lilivel, Willi Dornerrel és Lior Lazaroffal. Jelenleg a “Közveszélyes Munkakerülők” című produkción dolgozom, ami egy közösségi színházi projekt, és a szabadidő és munka viszonyával foglalkozik. Emellett tanítok különböző stílusokban.
Kreatív előadóként definiálom magam, alkotásaimat több nemzetközi fesztiválra is meghívták (Masdanza, Stuttgart Solo-Dance-Theatre, Body.Radical és a Horizont Nemzetközi Kortárstánc Fesztivál). Legutóbbi koreográfiám a Szegedi Kortárs Balett számára díjat kapott XXVI. Nemzetközi Kortárstánc Fesztiválon. Jelenleg az előadó-művészet és a fenntarthatóság kapcsolatát vizsgálom tanulmányaimban és alkotásaimon keresztül, továbbá célom az aktivizmust művészeti szempontból megközelíteni. Táncosként több hazai társulattal is dolgoztam együtt (TranzDanz, Gangaray Dance Company, Közép-Európa Táncszínház, Duda Éva Társulat). A Willany Leós est az egyik leginspirálóbb dolog, ami egy táncossal történhet, ahol egyszerre komponálunk, egymásra figyelünk, döntéseket hozunk és ezáltal önmagunkkal is találkozunk a leghitelesebb formánkban.
xxx
Rovó Virág vagyok, 2018-ban végeztem a Magyar Táncművészeti Egyetem moderntánc szakirányán, ezt követően a GG Tánc Egerben dolgoztam táncművészként. 2022-ben szereztem világítástervezői végzettséget a Pécsi Tudományegyetem és a Színház és Film Intézet közös képzésén. Jelenleg a Willany Leó Improvizációs Táncszínház és a Nemzeti Táncszínház világosító munkatársa vagyok.
zenei vezető
zenészek
stáb
művészeti vezető
ügyvezető igazgató
produkciós vezető
kommunikációs menedzser
művészeti asszisztens
pénzügyi menedzser
Támogasd rendszeres szerdai Trafós estjeinket, kutatásaink és új előadásaink létrejöttét, beavató programjainkat, tervezés alatt álló oktatási projektünket – általában működésünk és fennmaradásunk! Banki átutalással tudsz segíteni nekünk – kérlek, hogy a közlemény rovatba az “ADOMÁNY” szót írd be!
Willany Leó Kulturális Közhasznú Nonprofit Kft.
OTP Bank Nyrt.
HUF: 11701011-21454246-00000000
IBAN: HU24 1176 3017 1721 5880 0000 0000
SWIFT: OTPVHUHB
Köszönjük a bizalmad!
© Willany Leó – Minden jog fenntartva.